S noblesou žít za Prahou

Základní kameny Corsa Pod Lipami slavnostně položeny

18. 11. 2015

foto: Cysnews.cz foto: Cysnews.cz

Symbolicky dne 11.11., na svátek sv. Martina, byly položeny základní kameny všech vilových domů Corsa Pod Lipami. Slavnostního odpoledne se vedle zástupců investora a představitelů města Řevnice zúčastnila i autorka celého projektu – architektka Alena Šrámková. Ve své řeči popřála hodně štěstí stavitelům, které teď čekají náročné měsíce spojené se zakládáním stavby, a také obyvatelům Řevnic, kterým budou přízemní prostory většiny domů v budoucnu sloužit. V jednom z nich se mohou těšit na pravou italskou restauraci – tratorii, jejíž interiér navrhne italský architekt Luciano Belcapo. Pan Belacapo se slavnostního odpoledne osobně zúčastnil a celá akce díky tomu získala nečekaný mezinárodní rozměr.

Veřejnosti byly v průběhu odpoledne představeny všechny základní kameny jednotlivých vil. Každý z kamenů pochází z jiného zdroje a má svůj vlastní příběh. Za všechny jmenujme například vzácný onyx z rodinného dědictví investorů nebo slavný slivenecký mramor, kteří stavitelé získali přímo z dílny akademického sochaře Petra Váni. Na druhou stranu nechyběl ani úplně „obyčejný“ kámen nalezený při právě probíhajícím archeologickém průzkumu na stavební parcele. Společně s kameny bude v základech stavby uložena i bezpečnostní schránka s dobovými dokumenty. Vedle plánů jednotlivých domů a další projektové dokumentace bude obsahovat i celou řadu zajímavých tiskovin vztahujících se k letošnímu bohatému kulturnímu dění  města.

Mezi osobnostmi vybranými k poklepání na základní kameny se vedle obou zmiňovaných architektů, rodiny investora a starosty města Řevnice Tomáše Smrčky objevily rovněž dvě zajímavé dámy. První z nich byla autorka grafické podoby loga, webu a veškerých tiskovin Corsa Pod Lipami – grafička Silvie Klempererová, která symbolicky poklepala na základní kámen domu Sylvie. Druhou paní Zuzana Dudáková, ředitelka o.s. Náruč provozující sousední kavárnu Modrý domeček specializující se na pracovní rehabilitaci osob s duševním onemocněním. Ve svém milém proslovu popřála investorům hodně zdaru a nabídla jim otevřenou náruč svého terapeutického týmu v případě, že jim z návalu stavebního stresu povolí nervy…

 

Foto: Cysnews.cz

Aktuální akce v regionu

čtěte blog
  video

Aktuální akce v regionu

čtěte blog

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková