S noblesou žít za Prahou

ŘEVNICKÁ GASTRONOMIE

20. 4. 2017

Patrně největší oblibě, především v době poledních menu, se těší restaurace Republika v ulici Pod Lipami. Z Corsa je to sem zhruba stejně daleko jako na nádraží, pouze se jde na opačnou stranu. Každý den zde mají křídou na venkovní tabuli před vchodem do podniku napsaných pět až osm jídel. Zpravidla se jedná o pokrmy moderní české kuchyně. Vše je čerstvé, chutné a v cenách okolo 100 korun. Večer se můžete najíst podle výběru z jídelního lístku.


Velmi podobnou nabídku hotových jídel a jejich styl nabízí i restaurace U Rysů na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Z Corsa je to sem zhruba stejně daleko. Zdejší provoz prochází zdá se jistou proměnou. Novinkou na stálém jídelním lístku je domácí řevnický burger a především vlastní originální pivo Rys, které pro restauraci vaří jeden menší pražský pivovar.


V souvislosti s kvalitním pivem stojí určitě za zmínku sousední Malá Morava. Tento podnik byl původně koncipován jako vinárna. Kvalitní víno doplněné rozličnými pochutinami na prkénku si zde můžete dát i dnes, ale většina lidí sem chodí na špičkové pivo z malých pivovarů Jince, Hostomice a další.   


Znalci pivního moku ocení výborně čepované Krušovice v rodinném hostinci u Jelínků v Komenského ulici. Hostinec byl v restitucích navrácen majitelům a začala se vařit i základní česká jídla. Ta se nejlépe zapijí kvalitním čepovaným pivem z tanku.


Dosyta najíst se můžete i v hotelových restauracích Lidového domu na Mníšecké ulici a hotelu Grand u nádraží. Výhodou je, že zde dostanete jídlo po celý den. Za pozornost pak jistě stojí i zdejší prostorné a v létě krásně vzdušné venkovní zahrádky. Hotel Grand navíc disponuje rozlehlou zahradou, ve které se příležitostně pořádají country večery s grilováním.


Na skutečnou gastronomickou perlu Řevnice zatím čekají. Dost možná se jí však dočkají brzy po dokončení bytového projektu Corso pod Lipami. V jednom z domů bude totiž otevřená pravá italská tratorie…

Aktuální akce v regionu

čtěte blog
  video

Aktuální akce v regionu

čtěte blog

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková