S noblesou žít za Prahou

První základní kámen Corsa bude z Toskánka

21. 10. 2015

Jak pokračují přípravy stavby projektu Corso pod lipami? Na stavebním povolení právě zaschlo razítko. Celý pozemek byl kompletně vysekán. Přípravy na zahájení zemních prací spojených se zakládáním budov právě finišují.


Jak se můžete dočíst na našem webu, každý dům má své vlastní jméno. Otýlie, Cecílie, Sylvie, Otakar a Rudolf. Kromě jména bude jednotlivé domy zdobit i vlastní základní kámen. První z pěti kamenů již dorazil do Řevnic. Nepochází kupodivu z žádného blízkého lomu, ale až z dalekého Toskánka.


Proč až z takové dálky? Co má Toskánsko společného s údolím řeky Berounky? Iniciátoři a investoři celého projektu jezdí do Toskánka s dětmi za sluncem, mořem a vínem. Při pohledu z písčité pláže směrem do vnitrozemí padl jejich pohled na pohoří, které je proslavené těžbou běloskvoucího carrarského mramoru.


Malý kousek slunné Itálie v podobě bílého mramoru je skvělým základem pro italskou restauraci – skutečnou tratorii.  Po celý rok, nejen v létě, bude všem obyvatelům Corsa a Řevnic přinášet kulinářské zážitky v podobě pochutin připomínajících tuto zemi s úžasným vínem, hudbou a neopakovatelnou atmosférou.

Aktuální akce v regionu

čtěte blog
  video

Aktuální akce v regionu

čtěte blog

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková