S noblesou žít za Prahou

PŘES BRDY DO VŠERADIC

27. 9. 2017

Z Řevnic se vydáte po cyklostezce do Dobřichovic a za lávkou odbočíte k nádraží. Stranou za jeho budovou nasednete na cyklobus (odjezd 8.25 a v 10.25 hod), který vás vyveze do Černolic. Odtud už na kole pojedete po značené cyklotrase, která se asi po 1 km v lese spojí s červenou turistickou značkou. Díky několika mýtinám, které vznikly vysekáním malých lesních úseků, se budete moci pokochat výhledy do kraje téměř z ptačí perspektivy. Až přejedete silnici, která vede z Mníšku do Řevnic, můžete si udělat malou odbočku doleva po červené značce na Skalku, nebo pokračovat dál po značené cyklostezce.

Skalka je poutní místo, ke kterému přijedete po historické křížové cestě. U Dientzenhoferova kostelíka sv. Máří Magdaleny vás čeká nádherný výhled na Mníšek i jižní část středočeského kraje a také bistro se základním občerstvením tipu pivo, limo, čaj a něco k zakousnutí včetně špekáčků, které si tu můžete sami opéct na ohni. Pak se po červené, která se tu stáčí doprava opět připojíte na cyklostezku a budete pokračovat až na rozcestí Na Soudném (cca 14 km od Černolic), kde odbočíte po značené cyklostezce doprava a pojedete stále, až narazíte na modrou značku a po té se dáte doprava (směr Vižina). Čeká šestikilometrový sjezd, při kterém poznáte, že na kole můžou kromě nohou bolet od brzdění i ruce.

Ve Vižině se můžete rozhodnout, kam dál. Pokud máte chuť na pozdní oběd, zabočte na silnici do nedalekých Všeradic. Jsou tu dvě restaurace, kde se dobře najíte i mimo hlavní čas oběda. Na začátku obce je Zámecký dvůr a na druhém konci U paní Magdalény Rettigové. Pokud budete s plným žaludkem toužit po pohodlnější cestě, vydejte se do Řevnice zpět přes Vižinu, Podbrdy, Drahlovice, Hatě, Hodyni a Svinaře. Pojedete po málo frekventované silnici, která vede až na krátký úsek u Svinař téměř stále mírně z kopce. Druhou cestou ze Všeradic se do Řevnic dostanete přes Liteň a Zadní Třebaň. Tato trasa je trochu zvlněná a čekají vás na ní asi dva mírnější výstupy. Cestou si ale prohlédnete pár pěkných původních domů a oboru s daňky.

V Litni se můžete osvěžit ve dvou restauracích nebo v občerstvení u benzínové pumpy a pak pokračovat přes Zadní Třebaň do Řevnic. Na celé trase včetně cesty do Dobřichovic byste měli ujet přibližně 35 km, které vám na mnoha místech díky cyklobusu nabídnou příjemnější sklon.

 

Soubory ke stažení


Aktuální akce v regionu

čtěte blog
  video

Aktuální akce v regionu

čtěte blog

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková