S noblesou žít za Prahou

DO PRAHY RYCHLE A POHODLNĚ

24. 2. 2017

Corso pod Lipami leží, co by kamenem dohodil od řevnického vlakového nádraží. Dost daleko na to, aby vás vlaky nerušili, ale dost blízko na to, abyste mohli dopít ranní kávu pět minut před odjezdem vašeho vybraného spoje. Pohodlné vlaky „City Elephant“ vás za 35 minut dopraví přímo do centra na Hlavní nádraží. Ještě o sedm minut kratší je cesta na Smíchovské nádraží. Z obou těchto vlakových stanic se pak metrem či tramvají dopravíte kamkoliv po Praze. 

Vlaky jezdí v ranní i odpolední dopravní špičce čtyřikrát do hodiny. Dva spoje pak začínají přímo v Řevnicích, takže si s jistotou vždy pohodlně sednete. O místo k sezení není nouze ani ve vlacích, které přijíždějí od Berouna. Mimo špičku, o víkendech i všech svátcích jezdí vlaky po půl hodině, a to jak směrem na Prahu, tak do Berouna. Poslední vlak do Řevnic odjíždí z Prahy půl hodiny po půlnoci, takže si do sytosti můžete v hlavním městě užít večerní zábavy. 

Velmi výhodné je i jízdné. V rámci systému Pražské integrované dopravy je možné pořídit měsíční Lítačku s platností na Prahu a rozšířením na dvě zóny až do Řevnic za 1000 Kč. Pokud nejezdíte pravidelně, je možné si koupit i jednotlivé lístky, které pak platí i na cestování po Praze. 

Autem se do Prahy dostanete několika způsoby. Tím nejoblíbenějším je najet na rychlostní silnici R4 (tzv. Strakonickou) a po ní až do centra. Příjezd k ní je buď směrem na Mníšek pod Brdy, nebo přes Všenory a Jíloviště. Druhou možností je trasa údolím Berounky přes Dobřichovice, Černošice do Radotína. Tato silnice je však poměrně kopcovitá a cestu zpomalují dvoje šraňky. Ve směru na Zličín či letiště Václava Havla je pak možné zvolit trasu přes vesničky Mořina, Kuchař a Ořech.

Ne za vším je navíc nutné jezdit až do Prahy. Okresní město Beroun leží jen 17 minut jízdy vlakem. Najdete zde kvalitní a moderní nemocnici, celoročně otevřený aquapark, zimní stadion, atletický stadion i celou řadu kvalitních restaurací a obchodů. Řada dětí například jezdí z Řevnic do Berouna na osmileté gymnázium, jiné zase na šestileté gymnázium do Radotína.

Aktuální akce v regionu

čtěte blog
  video

Aktuální akce v regionu

čtěte blog

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková