S noblesou žít za Prahou

100 let Lesního divadla

21. 6. 2016

Místo střechy širé nebe. Místo světel měsíční svit. K tomu neopakovatelná vůně lesa. Že jste to v divadle nikdy nezažili? Tak to jste ještě nebyli v řevnickém Lesním divadle, jehož hrdým partnerem je i Corso pod Lipami.

Přírodní lesní amfiteátry mají po Čechách svojí tradici. Žádný z nich se však nemůže pochlubit tak dlouhou historií. Ta řevnická se začala psát přesně před 100 lety, kdy ho založil továrník Václav Čekan. Na prknech lesní scény se zde během staletí vystřídalo nespočet herců, zpěváků, tanečníků i jiných umělců. Za všechny jmenujme herecké velikány Rudolfa Hrušínského, Ladislav Peška či současníka Ivana Trojana.

Popsat slovy celé kouzlo tohoto unikátního místa není dost dobře možné. Raději přijďte a okuste to na vlastní kůži. Letošní program je plný významných jubileí, která jen korunují jedinečnou událost 100-letého výročí celého areálu. Například trampská Porta se o posledním červnovém víkendu uskuteční již po padesáté. Desáté výročí oslavil i rockový Slunovrat, který do areálu o prvním červnovém víkendu přilákal na 3000 lidí. Na přelomu srpna a září se pak uskuteční rovněž desátý ročník beznadějně vyprodaných Lesních slavností divadla v režii Dejvického divadla.

Zcela výjimečné postavení mezi akcemi letošního roku bude mít pak oslava 100-letého výročí naplánovaná na druhý červnový víkend – 17. až 19. června.  Záštitu nad ní převzal ministr kultury Daniel Herman. V pátek se můžete těšit na komponované pásmo těch nejlepších divadelních a hudebních „kusů“ v podání místních ochotníků, sobota bude patřit hudebnímu kabaretu o Václavu Havlovi v podání Divadla Na Zábradlí a neděle dětskému Divadlu Minor.

Corso pod Lipami pochopitelně moc těší, že svým partnerství s Lesním divadlem může přispět k obohacení kulturního života v Řevnicích. 

 

 

Aktuální akce v regionu

čtěte blog
  video

Aktuální akce v regionu

čtěte blog

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková