S noblesou žít za Prahou

10 DŮVODŮ, PROČ BYDLET ZA PRAHOU

17. 8. 2017

1. Vzduch tu voní jinak

Nejde jenom o kvalitu ovzduší, kterou s sebou přirozeně nese okolní příroda. I samotné vůně jsou tu jaksi pronikavější. Ať už jde o zástupy stromů na jaře, pečené masíčko ze sousedova grilu nebo třeba čerstvou ranní rosu. Toho byste se ve městě nenadáli.

2. Po škole je hej

Aktovku domů a hurá za kamarády! Zabavit děti na odpoledne nestojí na venkově žádné úsilí. Příroda totiž často úplně postačí. Je-li pak libo zájmový kroužek nebo sportovní klub, ani o to není mimo Prahu nouze. A navíc tu snadněji vznikají přátelství.

3. Zelená léčí

Rovnováha, harmonie, klid. To vše podle odborníků na slovo vzatých nabuzuje v člověku zelená. Není divu, že jsou lidé mimo město často klidnější a vyrovnanější než jejich vystresovaní příbuzní z betonových džunglí.

4. Kamarádi přes plot

Domlouvat se s přáteli na sklence vína je snadné jako facka: prostě jen zaklepete na nejbližší dveře. Sousedství je ale báječná věc nejen v případě, že se vám zachce společnosti. Hodí se i prakticky: když není, kdo by nakrmil pejska, pohlídal děti nebo posekal trávu, vždy je kam se obrátit.

5. Všude je to blízko

Do obchodu, na poštu, na úřad i do školy, nikam není nutno spěchat. Vše je totiž při ruce. A nikde ani náznak nekonečné fronty.

6. Spánek jako v bavlnce

Místo motorů vozidel jen šumění lesů, místo křiku sousedů řev ptactva. Schrupnutí u otevřeného okna může být lahoda pro tělo i duši. Kam se hrabou hlučné činžáky z velkoměst.

7. Nejčerstvější svačina

Salát obsahuje nejvíce vitamínů v čerstvě utrženém stavu, stejně tak třeba maliny jsou nejsladší, když si je natrháte vlastníma rukama. A co teprve, když vám přijede mléko přímo od krávy až ke dveřím…

8. Vždy je kam vyrazit

Na rodinné výlety není třeba auto ani vlak. Občas stačí vyrazit po svých, nebo vzít kola a šlápnout do pedálů, a jste na vzduchu.

9. I pejsek se má

Venčit čtyřnohé mazlíky není v přírodě žádný problém. Provoz je minimální, travnatých ploch nespočet. A ostatních pejskařů jako máku, snadno si tak najdete na venčení parťáky.

10. Praha je, co by kamenem dohodil

A nakonec, kdyby se vám přeci jen po městě zastesklo, není problém nasednout do auta nebo do vlaku a zajet si do ruchu velkoměsta připomenout, proč se vám na tom čerstvém vzduchu žije tak skvěle.

Aktuální akce v regionu

čtěte blog
  video

Aktuální akce v regionu

čtěte blog

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková