S noblesou žít za Prahou

Prezentace domů

Pět osobitých bytových domů Corsa pod Lipami na svahu mezi řevnickým náměstím a vlakovým nádražím je obklopeno promyšleným a noblesním veřejným prostorem. Pojďme si ho tedy společně prohlédnout.

Cecílie

Nárožní dům Cecílie je částečně schovaný v aleji vzrostlých lip. Svá okna otevírá k jižnímu slunci. Veřejná cesta je kolem domu rozšířena a je z ní přímý přístup do atraktivního nebytového prostoru v přízemí (1. podlaží). Do bytové části domu se vchází odděleně ze severu přímo pod korunami vzrostlých lip. Na vstup navazuje schodišťová hala a společné domovní vybavení. 

V prvním patře (2. podlaží)  Cecílie jsou dva byty 3+kk a jeden byt 1+kk s oknem na jih. V horním podlaží pod pultovou střechou se nabízejí dva mezonetové byty 4+kk a jeden mezonet 2+kk. U mezonetových bytů 4+Kk vznikly nově terasy o velikosti 9 m2, které jsou vestavěny do střechy.  V suterénu má každý nájemník k dispozici sklepní kóji.

Zobrazit byty domu > 1/1 Vizualizace >
Financování >
Standardy >

Otýlie

Extravagantní dům Otýlie s kulatou střechou nabízí byty ve všech podlažích. V části přízemí (1. podlaží) přístupné z ulice je atraktivní nebytový prostor, vstupní hala, společné zázemí domu. Druhý vstup do domu vede z krytého prostoru parkovacího stání na východní straně. V prvním (2. podlaží) a druhém patře (3. podlaží)  domu jsou dva byty 3+kk s východní a západní orientací a jeden byt 1+kk s jižní orientací. Podkroví obsadily dva mezonetové byty 4+kk a jeden mezonet 2+kk. U mezonetových bytů 4+Kk vznikly nově terasy o velikosti 10,8 m2, které jsou vestavěny do střechy.  V suterénu se nachází sklepní kóje.

Zobrazit byty domu > Financování >
Standardy >

Rudolf

Dům Rudolf se otáčí podél veřejné cesty a je menším partnerem Sylvie. V přízemí (1. podlaží)  je přímo z ulice přístupná nebytová plocha obchodu. V klidné poloze na druhou stranu od cesty je byt 3+kk. V prvním patře (2. podlaží) se nacházejí dva byty o dispozici 3+kk. V druhém patře (3. podlaží) se nachází jeden byt 4+kk a jeden byt 3+kk. Jeden z bytů 4+kk na druhém podlaží je rozšířen o ateliérovou nástavbu a terasu se zahradou. V suterénu domu je situován vjezd do společných podzemních garáží. Společná zahrada kolem domu je ponechána v přirozeném sklonu a pomocí schůdků je propojena s veřejnou cestou.

Zobrazit byty domu > 1/4 Vizualizace >
Financování >
Standardy >

Sylvie

Sylvie je noblesní, velkoryse prosklený dům, který sleduje směr původní zástavby a stojí na hraně přirozeně se svažujícího terénu. Spolu s domem Rudolf vymezuje trojúhelníkový prostor růžové zahrady. V přízemí (1. podlaží) domu je nebytová plocha budoucího obchodu, která se otevírá skleněnými portály k veřejné cestě. Z prostoru růžové zahrady se vstupuje do bytové části. Byty mají hlavní orientaci na východ a na západ do okolní zeleně.

V prvním patře (2. podlaží) se nabízí jeden byt 1+kk. V druhém a třetím patře (3.–4. podlaží)  se nacházejí vždy tři byty 2+kk a jeden 1+kk. Domovní schodiště  je protaženo až na úroveň volně přístupné střechy, která je společným prostorem všech obyvatel domu. Všechny podlaží jsou navzájem propojeny výtahem. V suterénu se nachází společné podzemní parkoviště propojující domy Otakar, Sylvie a Rudolf.

Zobrazit byty domu > Financování >

Otakar

Dům Otakar navazuje na č. p. 2. Společně uzavírají intimní prostor náměstíčka. Otakar se otevírá do náměstíčka a je barevně a materiálově sjednocen s č. p. 2. Přízemí nabízí nebytové prostory pro obchody a služby, které tak doplňují veřejnou funkci sousedního Modrého domečku. Přímo z náměstíčka je vstup do bytové části.

V přízemní části (1. podlaží) orientované na druhou stranu od náměstí jsou pouze nebytové prostory. V prvním patře (2. podlaží) stojí za pozornost tři byty 2+kk a jeden byt 1+kk orientované do náměstíčka se vzrostlým stromem a dva byty 1+kk s okny v klidnější západní poloze. Na západní straně domu je krásná  prosklená chodba s otevíracími okny.  Podkroví je plně využito pro byty mezonetového typu – čtyři byty 2+kk a tři byty 3+kk. V podzemní části domu se nachází sklepní kóje a podzemní garáže. Všechny podlaží jsou navzájem propojeny výtahem.

Zobrazit byty domu > Financování >
Standardy >

č.p. 2

Z původní zástavby se na pozemku zachoval dům č. p. 2 s hlavní fasádou orientovanou směrem na náměstí. Dům je kompletně zrekonstruován. Celé přízemí i sklepní klenuté prostory jsou uvolněny pro restauraci a vinárnu s vinotékou. V prvním patře se nachází apartmány, které budou sloužit pro ubytování hostů restaurace. 

Zobrazit byty domu > Financování >
Standardy >

Aktuální akce v regionu

čtěte blog
  video

Atraktivní místa v okolí

objevujte okolí

Osobnost architektky

Ing. Arch. Šrámková